Pelmel

14. march 2012 at 20:48 | Vílka :) |  Víliin maličký deníček
Ahoj všem čtenářům, kteří sem občas zavítají :)

Už týden přemýšlím, o čem bych mohla napsat článek. Nemyslím o tom, co se děje a co je, co bylo atd. Takový článek můžu napsat kdykoliv, protože není vůbec těžký. Co je těžkého popsat něco na tom, co bylo?

Jenže v poslední době bych chtěla vypsat svoje myšlenky. Myšlenky, co se mi honí hlavou. O životě, o všem. Něco mě vždy napadne, jenže pak to zase zapomenu. Nebo začnu přemýšlet o něčem uplně jiném.

Čtu Sophiinu volbu, a tak nějak začínám vidět věci, které jsem dřív neviděla. Tak knížka mi obrací pohled na svět. Víte co myslím. Čtete tam o psychologických pojmech, a já se o psychologii dozvěděla až před půl rokem, jako myslím do podrobna, ne jen z té středoškolské. Říkáte si, jak bych se na tu knížku koukala, kdybych ji četla před půl rokem? Před rokem?
Došlo vám někdy, že Němci za druhé světové války posílali strašně moc lidí do koncentračních táborů, a k tomu ještě museli bojovat se zbytkem světa? Já vím, že to víte, ale zamyslete se nad tím.. Je to nepochopitelný!

Ale to není jen tohle. Já chci změnit pohled na svět. Chci vidět věci, kterých si teď nevšímám. Chci toho strašně moc vědět.

Začíná mi lézt krkem ten povrchní svět a lidi. V posledních letech jde všem jen o to, aby měli tohle a támhleto. Aby měli ten nejvíc mega mobil a nejvíc mega touchpad. Nejlépe všecko od Apple. A nejlépe zadarmo. A ještě lépe všecko. A dělat v tramvaji jakože hej kámo mám to a ty ne!
A vadí mi, jak se lidi bavěj, jedu v tramvaji a nastoupí tři slečny, asi tak 17 let. A začnou se bavit jako dlaždiči, a to ty dlaždiče ještě urážím. Baví se o tom, že sakra nemaj prachy a tak už tejden neměly cígo v hubě. Ale že večer jdou na hustou kalbu tak třeba nějaký vysomrujou. WTF??

Nevím, co na to říct, nevím, co dál psát ani o čem přemýšlet. Až mě zase něco napadne tak to sem třeba dám. To se nemusíte bát. Spíš až to nějak sesumíruju do nějakého celku.

Třeba se to zase jednou všecko obrátí k lepšímu.
Ale spíš ne.

 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 M. M. | Web | 14. march 2012 at 23:03 | React

Asi před rokem jsem si procházela stejným obdobím.. chtěla jsem všechno pochopit, objevit. Chtěla jsem se cítit moudře a dobře, protože vidím věci, které jiné lidi ani nenapadnou.
Dost jsem hloubala nad spoustou věcí, přemýšlela proč jsou lidi tak povrchní a sobecký. Proč každý kope jen sám za sebe a na druhé nebere ohledy.. no pak jsem pochopila, že já se zlepšit můžu, můžu být moudřejší a vnímavější, ale stejně to nic v mém okolí nezmění. Lidi kolem se nezmění.. dál budou sobci a hlupáci a mě z toho akorát přibudou vrásky.
A tak mě to nějak pustilo..

2 P€ŤULK& P€ŤULK& | Web | 16. march 2012 at 10:52 | React

Bohužel, spíš ne. Tohle období mám už naštěstí dávno za sebou, bylo mi z toho na nic. Když jsme poprvé četla Sophiinu volbu, bylo mi 9 let a sotva jsem věděla, co to je druhá světová válka. Je jasné, že tehdy jsem nemohla pochopit ani 5% skvostů, které jsou v této knize ukryty. Teď už si myslím, že ty psychologické problémy vnímám a dokážu nad nimi uvažovat. Sakryš, vždyť já se chci letos na tu psychologii konečně dostat!!!

3 Víla Víla | Web | 16. march 2012 at 21:40 | React

[2]: držím palce :) každý by měl dělat jen to co ho bavíí :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama