January 2012

Koketko!

27. january 2012 at 20:20 | Vílka :) |  Víliin maličký deníček
Dobrý den,
dnešní nadpis se váže k obrázku, který vám sem vložím. Miláčkovi se to asi moc líbit nebude, ale tak co :D heslo sem mám já a ne on :D ..

ňuňuňu :D

Chtěla jsem se jen rychle pochlubit, že psychologie dopadla na dvojku a možná i ta němčina dopadne (test byl celkem lehkej, ale zjistila jsem, že mi dělá po čtyřech letech problém napsat text o padesáti slovech o mojí mamce :D a W-otázky? Trapas :D) Docent psychologie vstal asi pravou nohou, šly jsme na řadu dvě najednou a navíc před náma vyhodil dvě holky. Tak nevím, co nám pomohlo nejvíc, ale s kolegyňkou jsme dostaly obě dvojku a nashle :D.

Píšu na klávesnici kde z je y a y je z .. chápete ne, obráceně prostě :D takže za chyby se omlouvám, ještě to pročtu ale kdyby náhodou :D ..
Další zkouška mě čeká v pondělí 7.2. z médií, profesor je prej uplně super tak doufám že to bude fajn. A 14. dějiny, což bude horší s mou schopností učit se dějepis :D. Zítra jdu na oslavu narozenin spolužáka ze střední, alespoň se tam ukázat :) tak se celkem těším, viděla jsem ho sice před 14ti dny, kdy jsem ho uplně náhodou potkala, ale to jsem byla zrovna po tom mém "slavně neslavném" flámu tak jsem ho chudáka asi spíš vystrašila :D ... No a v pondělí jdu plesat, plesová sezóna je v plném proudu a já nebyla ještě ani na jednom plese :) A nemám šaty :D mm .. :D Mám, jsem hrozná, ale okradla jsem Ellí, pokud nezapomenu vezmu foťák na nějaké ty fotečky :)

Jdu se koukat na Star Wars :D (povinně prej ......... :D )
mějte se :)

Učení, mučení

21. january 2012 at 20:00 | Vílka :) |  Víliin maličký deníček
Ve čtvrtek mám zkoušku z Psychologie. Mám pocit, že se učím pořád jen psychologii. Ehm, pardon. Neučím. Vypracovávám si otázky. Jsem zvědavá, jak to dopadne, na předtermínu byla slečna s hochem. On to dal, jí vyrazil. Ten chlap je divnej, prý u zkoušek ponižuje, a vyhazuje 60% holek.. Říká věci typu: Proč vyhazujete peníze za soukromou školu, když jste uplně hloupá, apod. Takže jsem vážně, vážně zvědavá.
V ten samý den mám i němčinu, na kterou se ale učit asi nebudu, a buď jí dám nebo prostě pujdu na opravku. Tak přeci jen to probírám podruhý. Jsem v uplnejch začátečnících poté, co jsem měla 4 roky němčinu na střední...
Jinak angličtina dopadla dobře - mám zápočet :) a Sociologie, no mám trojku, ale jakože 21 bodů ze 30 je hodně dobrý výkon podle (pro) mě :) :D

Včera jsem si udělala odpočinkový den, a jela s mamkou, bráchou a mamky kamarádkou na nákupy do Šestky. Byla jsem v Orsay, a sehnala jsem dvoje kraťasy a tričko v super cenách tak jsem si alespoň udělala trochu radosti. Taky ve Starbucks jsem byla pro hrníček a v H&M pro kosmeticko taštičku (ta je uplně dokonalá).


Nechcete za mě někdo vypracovat ještě asi tak šest otázek na psychologii? Asi ne co? Já už jsem z toho naprosto zoufalá!

Týden jsme se neviděli s Michalem, protože jsem se učila, on jel na víkend pryč.. Zítra se vrátí, a jdem do divadla. Tak se celkem těším :) Prý romantický večeer :)
Chtěla jsem se zmínit, že teď budou dávat v kinech nový film s Kierou Knightley! Jmenuje se to Nebezpečná metoda, nebo tak nějak. Je to o Jungovi a Freudovi, tak jsem na to zvědavá, rozhodně na to chci jít. Ne že bych byla zblblá z toho jak se učím, ale prostě mě zaujalo to, o čem to je!

No, pac a pusu, jdu udělat ještě alespoň jednu otázku a pak se asi opiju :D ..

Kam to jdete, pane?

19. january 2012 at 19:05 | Vílka :) |  Zamyšleníčko
Ahoj čtenáří :)

dneska mě tak něco napadlo. Vlastně mě to napadlo, nebo mi to došlo až dřív, ale chtěla jsem vám o tom napsat.
Víte, hrozně mě fascinují lidské životní cesty, s někým jste a víte o něm všecko, něco se stane a najednou o tom člověku nevíte nic.
Potkáte pána s kyticí, vidíte, že se chce co nejrychleji dostat domů, protože pokukuje na autobusové zastávce na jízdní řád. nejspíš zjistí, že autobus se nevyplatí a tak jde pěšky. Nevíte, jestli jde za přítelkyní nebo za manželkou, pro kterou kytky má a přijde vám to hezký. Jen tak si přemýšlíte, proč jí asi mohl koupit kytky, jestli mají výročí, nebo ona má narozeniny, nebo jen tak aby jí udělal radost. Taky si říkáte, jak se asi bude tvářit?
Baví mě přemýšlet o takových osudech lidí, ale ještě víc mě zajímají lidské cesty lidí, které znám. Hrozně mi vadí, když u někoho, koho znám, nevím nic o jeho minulosti. Vím, že je mi to k ničemu, vadit mi to může, ale prostě to chci vědět. Jsem asi prostě moc zvědavá, nebo je to normální?
Zároveň to samé lidi, se kterými jsem se bavila a bavit přestala. Jak asi žijí, jak se mají.. Nechtěla bych se s nimi třeba bavit, ale určitý čas jsem je znala a ten čas jsem věděla, co se s nimi děje a teď to najednou nevím. Jsem prostě asi moc zvědavá, jsou věci, které chci ale nikdy nebudu vědět :)

Mám to jen já, nebo i někteří z vás? To by mě celkem zajímalo :)
(a když už v tom budete, můžete mi napsat, jak se třeba máte :D .. co škola/práce a tak :))


Zkouškovýý

15. january 2012 at 22:52 | Vílka :) |  Víliin maličký deníček
Ahoj čtenáři, :)


sice bych se měla učit angličtinu, protože v úterý píšu test a totálně nic neumím, a zároveň bych se měla učit sociologii, protože jí píšu ve čtvrtek, a jsem na stránce 40 ze 180 asi ..

Ale tak jsem si něco řekla, a dodržím to. Chci psát a mám spoustu témat, o kterých chci mluvit.
Víkend jsem strávila u táty. Bylo to super. Teda, v pátek jsem měla sraz s Niky a Barčou (bývalé spolužačky ze střední) v Jet Setu. Bylo to moc super, povídaly jsme si a smály.. Pak jsme šly s Niky tančit, no povím vám, parket jsme měli takřka celý pro sebe, sledovaly jsme jednu gogo-tanečnici a celý večer uvažovaly o tom, jestli je hezká nebo ne :D .. Byla zajímavá :D
Dala jsem si za celý večer 4 vína, a v noci mi nebylo vůbec dobře, zajímalo by mě, co to v těch klubech rozlejvaj, fakt. Nějakej krabičák asi! :X Fuj
V sobotu přijel milý, a s bráchou pomáhali tátovi se stěhováním nábytku, protože se k tátovi bude stěhovat jeho přítelkyně. Moc mu to přeju a doufám, že bude konečně šťastný.. :)

Víte, že mi blog hrozně chyběl? Jen tak se někam vypast.. I když tak přemýšlím, co mi řekl táta, když jsem si dala jeden status na facebook. Prý nemám dávat svoje emoce tolik najevo, ne na internetu. Ale myslím si, že blog není facebook, tak snad nevadí, že tady budu psát to co chci psát..

Teď jsem koukala na skupinu naší třídy na FB, a hrozně mě to naštvalo. Máme ke zkoušce na děják 30 otázek a holky (asi 10 holek, ze 60ti lidí ze třídy) se rozhodly že si to rozdělí a vypracují. No a najednou koukám, že je tam status typu: Tak co ty témata? Nechci prudit, ale mám zkoušku už 17.. Od jednoho kluka. Hrozně mě to naštvalo a šla jsem se podívat, schvláně jestli si vzal alespoň jednu z otázek na vypracování. Nevzal.
Tohle mě prostě rozčiluje, v dnešní době jedni něco dělají z dobré vůle, a že by se jim poděkovalo? NIC! Přiznávám se, že já jsem si taky žádnou otázku nevzala, ale vzala jsem si ji třeba na Sociologii nebo na Média. Vím, že nemá cenu se tím zabývat a nad takovým jednáním se vůbec pozastavovat, ale... A kdyby tam bylo alespoň nějaké DĚKUJI! Copak to lidi v dnešní době neumí? Asi ne!
Edit 16. 1.; 11:27 - Ten spolužák něco vypracoval, veřejně se mu tímto omlouvám, bohužel to nemění nic na tom, že víc jak polovina třídy neudělala nic ..

No, dála. Koupila jsem si časopis Apetit, protože mě tam zaujal recept na polévku, kterou jsem hned musela uvařit. :D .. Dále mě ale v časopisu zaujal vložený letáček od Lékaři bez hranic. Nahoře je text o pomoci dětem z chudých zemí a dole je složenka. Rozhodla jsem se, že tenhle měsíc si dám nějaké peníze stranou, a pošlu tu složenku.
Každý o tomto problému ví, ale co já vím, nikdo pro to moc nedělá. Jak se říká, pokud chceš něco změnit, začni u sebe. Nebudu posílat nějaké veliké částky, protože to si nemůžu dovolit, ale chtěla bych přispět alespoň na Očkování proti spalničkám (pro 55 dětí). Nevím, jestli ty peníze dojdou tam, kam mají, ale doufám že ano.


To je asi tak vše, co jsem chtěla napsat.
Tak se mějte :)

Já jsem .. a Ty?

10. january 2012 at 23:36 | Vílka :) |  Autorka
Tak jsem to dlouho nevydržela.

Dobrý den,
jmenuji se Katie ale na blozích většinou vystupuji jako Víla.
Přicházím sem z blogu http://my-romance.blog.cz/ kde jsem toho hodně zažila, ale bylo toho tolik, že to chtělo ukončit. Začala jsem žít nový život s novou osobou. Jsem zamilovaná a mám pár skvělých přátel :)

Chodím na vysokou školu a přišla jsem si stará na to abych měla blog. Proto jsem si založila blogspot. Teď se ale tak nějak pomaloučku asi vrátím. Nevím to jistě, času není nazbyt a tak nepíšu moc často. Každopádně blogspot zatím rušit nebudu. Najdete mě na adrese myyourfairytale.blogspot.com, kdybyste se chtěli podívat.
Píšu tak nějak o všem, co mě napadne, co mi vadí .. co mi prostě cvrnkne do nosu :)

Víte je hrozně zvláštní začínat zase uplně od začátku. Na my-romance jsem měla určité zázemí, ale už tam prostě nejsem doma a necítím se tam naprosto volně, tak abych mohla psát o všem co mě napadne. Pamatuji si, jak jsem tam začínala a jak jsem si vytvářela rubriky s příběhem o Víle. Asi mě určitý smutek vedl k tomu, hezky psát. A teď, když je mi dobře prostě nemám takovou tu nutkavou potřebu stále popisovat to a ono. Právě proto asi nebude článků uplně tolik, kolik byste si vy nebo já přáli. Ale chtěla bych psát, nechci ztratit tu nitku ohledně tvůrčího psaní. Moc ráda píšu, a kdybych měla čas, možná bych mohla napsat nějaký ten příběh, ale bohužel čas není. Mohla bych dokončit povídku, kterou mám rozepsanou.
Včera jsem jela v metru a tak jsem si na ni vzpomněla. Jaké by to asi bylo si ji přečíst a dopsat ji. Jaké by to bylo napsat znovu Tóny srdce, když mám ty zkušenosti jaké mám. Když vím že sny jsou uplně jiné než se zdá. Jsou tak nějak reálnější, jsou tak nějak na dlani. Ale když je máte přestávají být samozřejmě sny.
A víte co je na snech nejkrásnější?
Když si nějaký splníte, můžete si najít nový a ten si zase splnit.


Zatím stačí.
Mějte se :)

Vílka vaše